Hastalıklar
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret269700
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Sertleşme Probleminde Penise PRP (P-shot) Tedavisi

Penise PRP (P-Shot)  Tedavisi

Sertleşme diğer adıyla ereksiyon kişinin cinsel birlikteliği için beyin, omurilik, sinirler, penis düz kası ve hormonların yer aldığı bir sistemdir. Sertleşme sorunu ise tatmin edici bir cinsel birleşme için gerekli sertliğin sağlanamaması veya sürdürülememesidir.  

Başlıca belirtileri arasında sertleşmede zorluk, cinsel aktiviteyi sürdürme de zorluk ve cinsel istekte azalmadır. 40 yaşından sonra her 3 erkekten birinde sertleşme problemi mevcuttur. Sertleşme nedenleri arasında diyabet, kalp damar hastalıkları, endokrinolojik bozukluklar, bir takım ameliyat ve operasyon, sigara ve alkol kullanımı ve yaşlanma yer almaktadır.

PRP  kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zengin plazmadır. PRP sıvısının içerisinde  çok fazla miktarda trombositler ve büyüme faktörleri (PDGF, VEGF, TGF- α ve TGF- β) bulunmaktadır.  Tedavide asıl amaç kişinin kendi kanından elde edilen PRP sıvısındaki doku yenileyici ve onarıcı faktörlerin hasarlı alanlara enjekte edilmesi ile bu bölgelerin onarılması ve yenilenmesidir.   PRP tedavisi kişinin ihtiyacına göre  3 seans uygulanmaktadır. Tam etkinin oluşması için 3 yada 6 ay sonra bir seans daha PRP tedavisi yapılması uygundur. PRP tedavisi ortalama hazırlıklarla birlikte 45 dakika sürmektedir. Hasta tam etkiyi 1 ay içerisinde görmektedir. 

  
2434 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Saat